• Pozadí a teologie kurzů Alfa

Autor:  Aleš Franc, vydal: Zápas o duši, rok: 2011, vazba měkká, formát: 145x205, 100 stran.

Vzhledem k široké popularitě a rozšířenosti kurzů ALFA v naších církvích jsme přesvědčeni o tom, že knih, jako je tato, je v našem jazyce naléhavě potřeba. Na rok 2013 je naplánováno "Pozvání národa na večeři s Alfou" a tak by každý křesťan v naší zemi - a zvláště v církvi, které se na této akci budou aktivně podílet - měl mít právo dozvědět se také názory těch, kteří s kurzy Alfa nesouhlasí.

V zahraniční literatuře najdete celou řadu článků, vyjádření i knih, které se Alfou zabývají a místo chvály, kterou slyšíme u nás, odhalují její závažné nedostatky (řadu titulů naleznete v desetistránkovém seznamu pramenů na konci této knihy). V češtině však, kromě několika ojedinělých vyjádření chybí jakákoliv hlubší studie na toto téma. Proto by měla být tato kniha čtena, a to nejen odpůrci Alfy, ale také jejími nejhorlivějšími zastánci.

Boží slovo nás učí, abychom všechno zkoumali, dobrého se drželi a zlého se vyvarovali v každé podobě (1 te 5,21-22). Teologická uvolněnost posledních desetiletí vede mnohé k tomu, že za dobré mají to, co se jim hodí, co se jim líbí nebo co funguje a za zlé pak vše, co s jejich názory nesouhlasí. Musíme však trvat na tom, že dobré je to, co Bůh prohlašuje za dobré ve svém Slově a zlé je to, co Bůh prohlašuje za zlé - a to nejen v oblasti jednání, ale také v oblasti lidských motivů, v oblasti smýšlení a učení.

Proto vás chci požádat, abyste tuto knihu ( a nejen ji) četli s otevřenou Biblí a jako křesťané v Beroji zkoumali každý den v Písmu, zdali je to tak, jak učí ... (Sk 17,11).

Mojí modlitbou je, aby vám tato kniha pomohla na cestě následování Pána Ježíše Krista, v růstu do Jeho podoby a ve službě evangeliu pokoje.

Jaroslav Kernal

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
   Špatný           Dobrý

Pozadí a teologie kurzů Alfa

  • Kód výrobku: CZ
  • Dostupnost:19
  • 59 Kč