• Tři domy

Autor: Robert Stearns, rok vydání: 2018 Vydavatelství Juda, formát A5, 208 stran.


Svět je v pohybu. Je plný nespokojenosti, zmatku a touhy po proměně. Tolerance je hodnocena výše než pravda. Bombardují nás zdánlivě mírumilovná poselství o koexistenci, doprovázená líbivými hesly a doporučeními od nejrůznějších celebrit. Navzdory samolepkám a potištěným tričkům však platí: Koexistence je mýtus. Ve skutečnosti se odehrává bitva o svět – bitva mezi radikálním islámem, militantním sekularismem a židokřesťanským světonázorem.

Co to znamená pro tebe jako křesťana? A proč by tě to mělo zajímat?

Robert Stearns, který má za sebou léta veřejného působení, předpovídá, že dojde k nebezpečnému kulturnímu střetu. Jeho zvěst je srozumitelná a hluboká. Ukazuje:

  • že radikální islám má moc proměnit západní kulturu,
  • proč židokřesťanský světonázor pozbývá síly
  • co křesťané mohou a musí udělat
  • a mnoho dalšího
Pokud některý ze zmíněných světonázorů převládne, bude to znamenat globální kulturní zlom. Jakou roli v tom sehrajete vy?Tuto knihu považuji za velice, velice důležitou. Doufám, že mnohým umožní orientovat se v dnešním světě a pochopit, v jaké situaci se nacházíme" Není to čtení zrovna útěšné – je spíše burcující. Věřím, že mnoha čtenářům kniha pomůže pochopit, v jaké době žijeme, správně interpretovat, co se kolem nás odehrává, a přijmout i výzvu, jak na to, co se děje, správně reagovat.“

- Dan Drápal, teolog, překladatel a publicista

„Robert předkládá – se značnou jasnozřivostí – vyvážený a dobře zdůvodněný pohled na klíčové problémy současného světa. Mluví jasně, s porozuměním i soucitem.“

- Jack Hayford, autor bestselleru Penetrating the Darkness (Proniknout temnotou)

 Stearns nás vyzývá, abychom rozpoznali síly extrémismu, které ohrožují svobodu po celém světě, a začali jim čelit.“

- Senátor Joseph Lieberman

 „Provokativní přístup k některým nejtěžším dilematům života a hluboké tázání po smyslu.“

- Rabín David Volpe, autor bestselleru Why Faith Matters (Proč je víra důležitá)

 

Robert Stearns je zakladatel a výkonný ředitel Eagles‘ Wings, globálního hnutí církví, křesťanských organizací a vedoucích. Vydává časopis Kairos a je jedním z duchovních otců celosvětového Dne modliteb za pokoj pro Jeruzalém. Stearns se pravidelně setkává s ministry vlád nejrůznějších států i s náboženskými představiteli a vedoucími podnikateli. Je žádaným řečníkem a publicistou.

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
   Špatný           Dobrý

Tři domy

  • 239 Kč